Wywiad z Erenthirem

Autor: Shyller

Profil: www.margonem.pl/?task=profile&id=690159 -


Riggy: Cześć! Dzięki, że zechciałeś ze mną porozmawiać. Kim jest Erenthir, kiedy przestaje być Erenthirem?

Erenthir: Huh, nie spodziewałem się takiego pytania na samym początku. :< Muszę przyznać, że to bardzo trudne. Erenthir jest... dość osobliwą istotą. Ma wahania nastroju, jak kobieta w ciąży, jednak zależy on przede wszystkim od mojego humoru. Można więc powiedzieć, że Erenthir to moje odbicie. Może to i krzywe zwierciadło, jednak w tej postaci jest jakaś cząstka mnie.


Riggy: A kim jesteś ty, jako człowiek, najpewniej nastolatek?

Erenthir: Jestem uczniem II klasy gimnazjum (trójka rządzi!). Jeśli chodzi o szkołę, myślę, że jestem dość ambitny, chociaż trzeba też przyznać, że leniwy. Ogólnie nie lubię się przemęczać, ale chcę osiągnąć jak najwięcej. Poza tym należę do ZHP. Chyba wszytko.


Riggy: Masz jakieś zainteresowania?

Erenthir: Uwielbiam grać na gitarze. Byłem nawet w tym roku na rekordzie Guinnessa! Muzyka - wszystko, co się nawinie, prawdę mówiąc nie rozróżniam tym wszystkich stylów. xd Lubię czytać książki. Poza tym, hm... góry. Znaczy się... Wycieczki. No, chodzenie, zwiedzanie. Wiesz, o czym mówię, prawda?


Riggy: No, załóżmy, że zrozumiałem. Rekord Guinnessa? Jaki?

Erenthir: Gitarowy rekord Guinnessa. Namówili mnie i pojechałem. Siedzieliśmy kilka godzin w słońcu, później zagraliśmy 5 minut i do domu. Chodzi o pobicie ilości gitar grających jednocześnie piosenkę "Hey Joe".


Riggy: To pozostaje mi pogratulować. Jak traktujesz Margonem? Czym jest dla Ciebie ta gra?

Erenthir: Margonem traktuję teraz jako jedną z rzeczy, którą mogę robić, siedząc na komputerze. Ogólnie nic specjalnego. Wejdę do gry, napiszę ze znajomymi. Później forum. To wszystko. Kiedyś Margo było dla mnie rzeczą o wiele, wiele ważniejszą. Znudziło mi się to wszystko, a od przyszłego roku szkolnego zamierzam tu nie zaglądać. I mam nadzieję, że mi się to uda, bo gra zżera ogromnie dużo czasu, który mógłbym przeznaczyć na bardziej kreatywne zajęcia.


Riggy: To znaczy że przyjdzie się nam z Tobą pożegnać? Po niemal dziewięciuset dniach gry odchodzisz?

Erenthir: Ha, nie wiesz o mnie wszystkiego! Najpierw zmieniłem nick na Haldirius. Tamtego czasu fascynowałem się książkami Tolkiena. Magią, elfami - czad. xD Właśnie jeden z elfickich przywódców miał na imię Haldir, a że spodobało mi się jego imię, zmodyfikowałem je trochę i zmieniłem. Dlaczego? Canis lupus wydawało mi się trochę... Oklepane. Poza tym stary nick mi się znudził. No, polatałem trochę czasu Haldiriusem. Po jakimś czasie uznałem, że nie chcę mieć imienia z książki oraz, że wymyślę coś swojego. Przyszedł więc czas na Erenthira.


Riggy: Nie znam Cię zbyt dobrze, więc nie wiem o Tobie wielu rzeczy. Erenthir to całkowicie wytwór Twojej wyobraźni? To imię nic nie oznacza, nie wiąże się z tym jakaś historia?

Erenthir: Tak, powiedzmy. No dobrze, wspomagałem się trochę (znowuuu...) książką Tolkiena. xd Zapożyczyłem tylko cząstkę "th". Tak, to wszystko. Nick nie ma żadnej historii ani znaczenia. Jeśli dobrze pamiętam, jest to ciąg prawie przypadkowo wystukanych liter na klawiaturze. :D


Rigggy: Jeśli tak, to ciekawie wyszło. Grasz przede wszystkim na Nerthusie. Dlaczego? Urzekł Cię tamtejszy klimat?

Erenthir: DAWNY klimat. Miejsce dla mnie było tam kiedyś. Urzekło mnie to wszystko. Było fajnie, po prostu. Teraz niekoniecznie podoba mi się to, co jest. Być może to ja mam takie wrażenie, ale... jest inaczej. Inaczej, znaczy się gorzej. Ludzie, którzy byli, i którzy mogli zrobić wiele dla Nerthusa - odeszli. Myślę, że to też za sprawą tego.


Riggy: Zarówno tam, jak i na Classicu założyłeś klany o nazwie Eldamar - dlaczego taka nazwa?

Erenthir: Eldamar to część Amanu, przyznana Eldarom. Jego nazwa znaczy "Dom elfów". Tak, tak, po raz kolejny wzorowałem się na Tolkienie. Początkowo chciałem założyć Valinor na Classicu, jednak Tezia nie dała mi pozwolenia. :((Cóż, postanowiłem więc stworzyć klan, który byłby bratem bliźniakiem Valinoru. Zapoznałem się więc z całym Amanem i tak się jakoś Eldamar nawinął... :D"


Riggy: Rozumiem. Czytasz coś prócz Tolkiena?

Erenthir: Nie pamiętam, żebym czytał coś innego. To źle, bo inni pisarze też są świetni. Podobno. A ostatnio nie tknąłem nic poza lekturami. Na wyjazd wypożyczyłem "Kamienie na szaniec", bo mam to wpisane w próbie. Chociaż przeszła mi książkowa mania, umiem jeszcze czytać. Trzymam się twardo.


Riggy: Często można spotkać Cię w Karczmie - zakładasz i udzielasz się w miasteczkach. Dlaczego? Co ciągnie Cię akurat tam?

Erenthir: Klimat, to, że mogę kierować swoim bohaterem bez klikania "atakuj". W dodatku miasteczka rozwijają wyobraźnię i ćwiczą w pisaniu. ^,^


Riggy: Jesteś członkiem Karmazynowego Bractwa. Czego to od Ciebie wymaga?

Erenthir: Przykro mi, ale nie mogę nic na ten temat powiedzieć. :P


Riggy: A może chociaż powiedz, czy to dla Ciebie przyjemność czy raczej obowiązek?

Erenthir: Przyjemność ^^


Riggy: Dobrze, nie wracajmy do tego tematu skoro nie możesz o tym mówić. Jak oceniasz rozwój gry przez ostatnie lata?

Erenthir: Szczerze mówiąc nie interesuję się zbytnio takimi rzeczami, ale mogę powiedzieć, że gra szybko się rozwija. Wprowadzenia nowego silnika (chociaż ma wady i zalety), nowe wyglądy, przedmioty, mapy, NPC, tytani, questy...


Riggy: A co sądzisz o Administracji?

Erenthir: Nie znam nikogo osobiście, więc nie mogę wiele powiedzieć. Myślę, że starają się jak najlepiej prowadzić grę. Ale wiadomo - każdy jest człowiekiem i każdy ma prawo do błędów.


Riggy: Jaki sposób spędzania czasu w grze preferujesz? Forum, zadania, pogawędki w Ithan?

Erenthir: Chociaż staram się spędzać w grze coraz mniej czasu, najbardziej lubię posiedzieć na forum i pogadać, pograć. Cokolwiek. Zaraz potem zadania, na końcu zaś posiedzenia w Ithan.


Riggy: Rozumiem. Planujesz coś w najbliższej przyszłości? Masz jakieś marzenia?

Erenthir: W najbliżej przyszłości planuję rozwijać się bardziej, niż dotychczas. Przede wszystkim chciałbym osiągnąć lepsze wyniki niż w zeszłym roku szkolnym. Ale nie chodzi o to przede wszystkim, tylko o samorozwój. Moim ogromniastym marzeniem jest, aby moja wspaniała drużyna w końcu wybiła się ponad inne. xd Poza tym nic specjalnego nie planuję. Tak...


Riggy: No to życzę powodzenia Tobie i Twojej drużynie. :) I tym samym dziękuję za poświęcony czas. Tak - to już koniec moich morderczych pytań.

Erenthir: Ooo, a mogę poprosić o pozdrowienia i takie inne?


Riggy: Pewnie.

Erenthir: Chciałbym pozdrowić wszyyystkich. Tak, wszystkich. Dlatego, że nie pamiętam imion czy nicków osób dla mnie mniej lub bardziej ważnych, a ci, którzy nie są dla mnie mniej lub bardziej ważni mogliby się na mnie obrazić. Poza tym chciałbym przeprosić wszystkich za wszystko, dlatego, że już może nie być okazji. Nie bądźcie na mnie źli, bo od zła lepsza jest miłość. Na koniec chcę wam podziękować za wszystkie dobre i złe dni spędzone przed komputerem razem z wami. ^^ To tyle. Dzięki.


Komentarze

Pozostałe artykuły

 • Wywiad z Mezoarem sar Selu

  Profil: www.margonem.pl/?task=profile&amp;id=224420 Hacku: Witaj! Dziękuję, że zgodziłeś się na udzi...

 • Wywiad z Darazatem

  Wywiad z Darazatem lipko111: Dziękuję, że zgodziłeś się na przeprowadzenie wywiadu, jak się z tym c...

 • Wywiad z Hurinem

  Nerth: www.margonem.pl/?task=profile&amp;id=3568959 - Kontakt kontakt@msvm.pl lub GG: 33939625 Hurin...

 • Wywiad z Sherkanem

  Profil: www.margonem.pl/?task=profile&amp;id=2929228 Hacku: Kim jesteś w życiu codziennym? Opowiedz ...

 • Wywiad z Hiobem

  Profil: www.margonem.pl/?task=profile&amp;id=2003476 Riggy: Hej! Dzięki, że zgodziłeś się ze mną po...

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania