Wywiad z Sherkanem

Autor: Hacku

Profil: www.margonem.pl/?task=profile&id=2929228


Hacku: Kim jesteś w życiu codziennym? Opowiedz czym się interesujesz i co robisz w wolnym czasie.

Sherkan: Prywatnie Kuba, z gry Sherkan. Meloman, romantyk, kobieciarz i leniuch. Moją największą pasją jest oczywiście muzyka, której poświęcam praktycznie cały swój wolny czas. Dodaj do tego papierosy, dobrą whisky i kobiety, masz krótki opis mnie.


Hacku: Jaki gatunek muzyki lubisz słuchać?

Sherkan: I masz za swoje! Takie pytanie?! Mógłbym Ci tu odpowiedzieć książką, i to nie taką nowelką. Muzyka jak już wspomniałem to moja największa pasja, wobec tego lubię niezliczoną ilość gatunków. Począwszy od klasyków, starego dobrego szarpania strun Jimiego Hendrixa podążając przez niezliczone ilości zespołów takich jak Nirvana, Guns N' Roses, Pearl Jam, Pink Floyd, a także najwybitniejszych gitarzystów świata - Eric Clapton, Jeff Beck, Townshend, Slash, Page czy wielu, cholernie wielu innych. To tylko początek, nie zamykam się na parę gatunków trzymając kurczowo ich i twierdząc, że wszystko inne to chłam, komercja itp. Rock, Electro, Reggae, Blues, Folk, Country i wszystkie poboczne, indie/post/alternative/classic rock britpop czy reszta szeroko nazwana już przez moją osobę. Jest tego sporo, więcej niż sporo. www.lastfm.pl/user/Maynut Mój profil na muzycznym portalu lastfm pozwoli ciutkę przybliżyć czego słuchałem przez ostatni rok. A stricte muzyczny blog posłuży jako dodatkowa pomoc - feepsik.blogspot.com .


Hacku: Odpowiadała Ci funkcja MG, lubiłeś nim być?

Sherkan: Czy odpowiadała mi funkcja MG? Powiem szczerze, że tak. Bardziej jednak funkcja moderatora/pomocnika gdy miałem większy kontakt z graczami. To głównie dlatego odezwałem się po raz pierwszy do Patryka, chciałem zrobić coś dla ludzi grających, sprawić im frajdę w postaci likwidacji naprzykrzających się osobników. Likwidacji, no może to za duże słowo - chodziło mi o uciszenie delikwentów, trzymanie w ryzach żeby reszta mogła spokojnie grać, nie była szantażowana, obrażana czy wyszydzana. Inną sprawą była już sama bezpośrednia pomoc, kochałem odpowiadać na panelu - każdy jeden wątek, który zamknąłem pomagając komuś to był taki mój własny malutki sukces napawający mnie dumą. I tylko dzięki temu teraz masz okazję ze mną porozmawiać, miałem bardzo dużo powrotów do gry - tylko przez sentyment i ludzi, ludzi, którzy pamiętają jeszcze starego Sherkana Cholernie miło być dalej rozpoznawanym, widnieć na userbarach czy widzieć swoją podobiznę na liście gończym (był, był ). Tak, odpowiadała.


Hacku: Dlaczego odszedłeś z Margonem?

Sherkan: Na moje odejście z Margonem miało wpływ kilka czynników, zdecydowanym ostatecznym była lekka potyczka słowna z Administracją. Mniejszym, ale nie tak bardzo - brak czasu. Gra mnie pożerała, gracze mnie pożerali. Zaniedbywałem mnóstwo rzeczy skupiając się tylko na Margonem, postanowiłem to zmienić. Nadarzyła się dobra okazja, gdyż zostałem o coś niesłusznie oskarżony, do końca broniłem swojego dobrego imienia - odmawiając między innymi pozostaniu przy funkcji Moderatora i powiedziałem Administracji cześć, grze też. Zrzekłem się funkcji pom/mod i nic mnie już tu nie trzymało.


Hacku: Wolisz Margonem teraźniejsze czy te przed pierwszym odejściem?

Sherkan: Margonem z roku 2007, nabrałem już wtedy więcej doświadczenia, przy sobie świetną ekipę znajomych i jeszcze dużo czasu na grę. Pamiętam doskonale lato '07 - praktycznie całe przegadane i przegrane na ts'ie razem z Sephem, Chilim, Achmedem, LD, czy Tengelem. Dawniej projekt Margonem był czymś w rodzaju "projektu rodzinnego". Myślę, że to najtrafniejsza metafora, nie chodzi tu o prawdziwą rodzinę (że niby Thinker i Patryk z całą swoją rodziną grali, trochę zabawne ). O rodzinę w innym tego słowa znaczeniu, każdy znał się praktycznie z każdym. Ludzie byli dla siebie bardziej przyjaźni, kapitalnie nastawieni. Szukałeś pomocy? Znalazłeś ją wszędzie, niesamowity czas na rozpoczęcie swojej przygody z Margo.


Hacku: Pierwszą postać po niedawnym powrocie do Margonem założyłeś na świecie Classic. Dlaczego po krótkim czasie zacząłeś grę na Febris?

Sherkan: Zaczynałem grać na Classicu, postanowiłem "na dobre" wrócić też na Classic - pozostało tam sporo starych znajomych, lepiej zaczynać przy kimś kogo się zna u swojego boku. Decyzja o zmianie świata? Wypowiadałem się na forum, dałem znać, że wróciłem nawet i pewnego razu patrzę w konfigurację - a tam zaproszenie na świat prywatny Febris. Nie wiedziałem jeszcze z czym to się je: "-no no, ja tu za nic na pewno płacił nie będę". Postanowiłem zaryzykować, miałem akurat jakiś dłuższy "długi weekend" i zacząłem! Tak zostało do dziś, chociaż znowu nie poświęcam się grze tak jak wcześniej. Nie było mnie przez 6 tygodnii, ciężko teraz wbić się w rytm, gdy w realu od groma zaległości.


Hacku: Co Ci się podobało w dawnym Margonem, czego teraz nie ma?

Sherkan: Podobała mi się mniejsza ilość graczy, teraz jest ich dużo. Rozumiem, że gra musi na siebie zarabiać, a więcej ludzi to większy zarobek, więc niestety taka już kolej rzeczy. Statystycznie w grupie 300 osobowej ludzi znajdziemy więcej idiotów, kretynów i chamów niż w grupie 10 osób, ot takie porównanie. Przyszli spamerzy, dzieciaki opanowały grę i wszystko stało się mocno globalne. Zmiany stricte administracyjne tzn. wprowadzanie nowych mapek, itemków i tak dalej - to dobra rzecz akurat, ale dla przykładu bilans jest do kitu od dłuższego czasu. Miałem, mam i będę miał postać wojownika - im wyżej tym gorzej dla niego, kiedyś jak każdy miał stosunkowo niski poziom te różnice nie były zbyt widoczne, dobrze się grało.


Hacku: Nosiłeś kiedyś bardzo ładny strój. Skąd pomysł na niego i kto go wykonał?

Sherkan: Ah, strój! To naprawdę magiczna robota! Stworzyła go Xentisia - taka mała ciekawostka: strój "ważył" razem z animacją (błysk na róży) przez pewien czas najwięcej z wszystkich ubranek i źle wpływał na wydajność serwera, ładowania mapek czy czegoś tam Skąd pomysł? Uwielbiam czarny i czerwony kolor oraz kwiat róży, chciałem coś jednocześnie tajemniczego i swoisto wojowniczego a róża z racji mojej romantycznej natury. Podsunąłem Xentisi wszystkie pomysły i tak powstał mój outfit.


Hacku: Wiele razy powracałeś do Margonem. Ta gra jest dla Ciebie czymś na zabicie czasu czy czymś więcej?

Sherkan: Gra nie jest dla mnie niczym więcej niż czymś na zabicie czasu, mam swoje priorytety i nigdy świat wirtualny nie był i nie będzie ważniejszy od normalnego, codziennego życia Raczej miłe zabicie czasu.


Hacku: A teraz pytanie, na które czeka dużo osób. Skąd pomysł na nick Sherkan?

Sherkan: A teraz odpowiedź, na którą nikt nie czekał. Nie opiszę tu żadnej super mrożącej krew w żyłach opowieści jakiej z pewnością byście chcieli, ani żadnych analogii do moich prywatnych doświadczeń, przygód. Grałem kiedyś w grę knights.pl - miałem tam znajomego o nicku Sherkan, nick mi się spodobał - otrzymałem aprobatę i przybyłem do krainy Margonem pod taką nazwą.


Hacku: Pamiętasz kilka nicków graczy z Margonem, których polubiłeś, wydawali Ci się inny od pozostałych?

Sherkan: Wspomniani wcześniej Seph czy Chili zdecydowanie! Niezwykle barwne osoby, z którymi kontakt rozwinął się bardzo znącząco Z Sephem dajmy na to widzimy się np. w następny weekend w Krakowie i chociaż odeszliśmy wspólnie z margonem, on już nie wrócił - nasz kontakt nie zginął.
A z Chilioutem dosyć często (nie tak często jakbym chciał, On ma pracę - ja też mam napięty harmonogram) rozmawiamy. Jest w tej chwili najlepszą osobą na stanowisku MG, ogólnie najbardziej odpowiedni człowiek w Administracji, godny zaufania i zawsze pomocny.


Hacku: Masz zamiar kiedyś odejść z gry i nigdy nie wrócić?

Sherkan: Czy mam zamiar kiedyś odejść z gry i nigdy nie wrócić? Hmm W pewien sposób odszedłem z gry i nigdy już nie wróciłem i nie wrócę, gdyż ten powrót to nie to co kiedyś. "Jestem, ale mnie nie ma" Niby loguję się czasem, sprawdzam forum, pocztę i coś tam rozmawiam - to nigdy nie będzie to samo co kiedyś. Pytanie zmieniłbym raczej na: "Czy masz zamiar kiedyś odejść z gry i już nigdy się nie zalogować?" Nie mogę powiedzieć co będzie za 5 czy 10 lat, jeśli gra będzie istnieć, moja ciekawość pewno zaprowadzi mnie tu znów. Nie dam Wam o sobie zapomnieć! Sherkan czuwa!


Hacku: Konto z funkcją MG, która po bardzo krótkim czasie została zdjęta oddałeś znajomemu, który zmienił nick na "Stary Paździocha"? Może wiesz, dlaczego to konto zostało zablokowane?

Sherkan: Uściślijmy fakty Paździoch nie miał praktycznie nic ze mną wspólnego, nie był moim dobrym znajomym. Był znajomym mojego dobrego znajomego, który polecił mi go, że się dobrze zaopiekuję kontem. Konto nie miało już żadnej funkcji w momencie gdy je oddałem. Zostało zablokowane, ponieważ paździoch (albo jak twierdził on sam: "ktoś inny") podszywał się pode mnie, pisał do Administracji, że chcę wrócić i tak dalej.


Hacku: Jeszcze raz dziękuję za udzielenie zgody na przeprowadzenie wywiadu, do zobaczenia. Chcesz kogoś pozdrowić?

Sherkan: Pozdrowić? Nie, dzięki. Chociaż w sumie takie ogólne pozdrowienie, które przeczyta sporo graczy i post nie zostanie skasowany jak moje dawne przez administrację, skorzystam. Pozdrawiam graczy, którzy kojarzą moją osobę. Tych, którym miałem przyjemność pomóc, pogawędzić z nimi, nawet przejść obok nich na jakiejś mapce, a także tych, którzy znają mnie tylko z forum lub nie znają wcale. Ogromne serdeczne pozdrowienia w szczególności dla nadal grającego (ściślej: pracującego") i miłościwie Wam panującego w Administracji Salema (dawnego Chiliego) - buziaki Dzięki za wywiad i do zobaczenia kiedyś, może skusisz się na ciąg dalszy. Ten wywiad to namiastka, dosłownie 1 % tego co miałbym do powiedzenia. Cześć!


Komentarze

Pozostałe artykuły

 • Wywiad z Mezoarem sar Selu

  Profil: www.margonem.pl/?task=profile&id=224420 Hacku: Witaj! Dziękuję, że zgodziłeś się na udzi...

 • Wywiad z Darazatem

  Wywiad z Darazatem lipko111: Dziękuję, że zgodziłeś się na przeprowadzenie wywiadu, jak się z tym c...

 • Wywiad z Hurinem

  Nerth: www.margonem.pl/?task=profile&id=3568959 - Kontakt kontakt@msvm.pl lub GG: 33939625 Hurin...

 • Wywiad z Sherkanem

  Profil: www.margonem.pl/?task=profile&id=2929228 Hacku: Kim jesteś w życiu codziennym? Opowiedz ...

 • Wywiad z Hiobem

  Profil: www.margonem.pl/?task=profile&id=2003476 Riggy: Hej! Dzięki, że zgodziłeś się ze mną po...

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania