Życie w margonem Cz. 7

Autor: kama1

*** Ważne info *** Jak widzicie wróciłam z bardzo długiej przerwy za co osobiście przepraszam moich czytelników. Sugerując się waszymi wskazówkami wydłużę ilość tekstu pisanego na raz. Niestety nie wiem jak często będę dodawać nowe wpisy, ze względu na brak czasu i problemy z komputerem. Jeszcze raz przepraszam i zapraszam do lektury.
***
Luxorka od dłuższego czasu wykonywała najprzeróżniejsze prace dla mieszkańców Szamańskiej Osady. Cieszyła się już zaufaniem wszystkich. Nawet nieufny Arhenius Luporamus chętnie powierzał jej zadania. Niestety Luxorka nie chciała być przez cały czas więziona w jednym miejscu. Pewnego dnia nadarzyła się wspaniała okazja by zwiedzić kawałek świata Margonem. Właśnie przechadzała się po osadzie, gdy nagle ze swojego domku wyszła Fania Skilark. Luxorka trochę się zdziwiła ponieważ ostatnio raczej nie widywała jej zbyt często, ponieważ pomagała mieszkańcom w roznoszeniu paczek do różnych miast. Wyglądała jakby właśnie uciekła wściekłemu cerberowi. Włosy miała potargane, twarz brudną a pod ręką trzymała kilka paczek i listów.
- Luxorka to ty? Całe szczęście że cię widzę! Mam dla ciebie sprawę. Jestem ostatnio strasznie zajęta a ktoś musi oddać moją łopatę do naprawy. Byłabyś tak miła i oddała ją Unilowi z Ithan a potem zwróciła do mnie?
W oczach Luxorki pojawił się ledwo widoczny błysk nadzieji.
- Oczywiście! Zaraz wyruszam!
- Nie tak prędko! Tu masz mapę drogi do miasta, a jeśli chcesz zrobić przysługę jeszcze komuś to Arhenius mnie o coś prosił, powiedz że jesteś moim pomocnikiem bo nie wiem czy da ci od tak ważną przesyłkę.
- Dziękuję za radę Faniu, chętnie mu pomogę, ale teraz muszę iść, do zobaczenia!
Krzyknęła już z daleka Luxorka, po czym według zaleceń Fanii udała się do Arheniusa.
- Witaj Arheniusie! Przysyła mnie Fania żebym odebrała od ciebie przesyłkę do miasta.
- Rozumiem. Fania mówiła mi że kogoś wyśle. Dobrze zanieś to do Makiny. Łatwo ją znajdziesz. Stoi tuż przy wejściu do gospody.
Luporamus uśmiechnął się porozumiewawczo po czym wręczył Luxorce mały zwinięty liścik zaadresowany " Do Makiny ". Luxorka nie zwlekając wyruszyła do miasta. Przy bramie spotkała Duriama, strażnika wyjścia do Zatopionego Szczytu. Ostrzegł on ją przed mrocznymi cieniami czającymi się w lesie co nie przestraszyło jej bo wiedziała już że została wybrana przez Thinkera wszechmocnego aby pokonać ciemność.
***
Luxorka powoli szła ścieżką gdy nagle usłyszała krzyk. Szybko podbiegła do miejsca z którego się wydobywał. Okazało się że był to młody wojownik który został zaatakowany przez... własny cień. Pomimo iż był to zabawny widok Luxorka postanowiła pomóc wojowi. Szybko rzuciła zaklęcie którego nauczyła się na wypadek takich sytuacji i cień znowu przyległ do właściciela który wstał otrząsł się z brudu i odwrócił w stronę Luxorki. Dopiero teraz zobaczyła go w pełnym świetle. Był to wysoki młodzieniec mniej-więcej w jej wieku. Jego twarz wskazywała na to że jego życie nie było łatwe. Miał na sobie kolczugę, co prawda zardzewiałą, ale nadal dobrą. U pasa miał przyczepioną pochwę z mieczem a na plecach spoczywała drewniana tarcza. Nagle nieznajomy wyrwał Luxorkę z osłupienia.
- Witaj nazywam się Marcus. Dzięki za pomoc.
- Cześć j-j-jestem Luxorka. Co ci się stało?
- Nie wiem szedłem przez las i nagle między krzakami coś się poruszyło. Myślałem że to wiewiórka ale się myliłem. Mój cień odskoczył ode mnie i zaatakował!
- Spokojnie, a co taki wojownik jak ty robi tutaj?
- Mieszkam w Ithan właśnie wyszedłem na długi spacer. Muszę już wracać.
- Świetnie się składa! Ja też idę do Ithan! Możemy iść razem.
- Dobrze to chodźmy.
I tak dwójka bohaterów cały czas dyskutując na każdy możliwy temat udała się w stronę miasta.

CDN.
***
Dziś trochę krótko ale piszę to wieczorem więc nie miejcie mi tego za złe. Nawet pisarze muszą kiedyś spać. Krytyka mile widziana, żegnajcie i do następnego rozdziału :)


Komentarze

Pozostałe artykuły

 • Wywiad z Mezoarem sar Selu

  Profil: www.margonem.pl/?task=profile&id=224420 Hacku: Witaj! Dziękuję, że zgodziłeś się na udzi...

 • Wywiad z Darazatem

  Wywiad z Darazatem lipko111: Dziękuję, że zgodziłeś się na przeprowadzenie wywiadu, jak się z tym c...

 • Wywiad z Hurinem

  Nerth: www.margonem.pl/?task=profile&id=3568959 - Kontakt kontakt@msvm.pl lub GG: 33939625 Hurin...

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania