Spis expowisk dla paladyna 1 - 115

Autor: Herajn

Expowiska będą podane w formule:

1. Lvl, na którym tam expic.
2. Potworki, które tam znajdziecie.
3. Miejsce (droga od miasta).
4. Charakterystyka potworków.
5. Opis expowiska.

A wiec zaczynamy:


Początki paladyna - wioska startowa.


1. 1 - 3.
2. Króliki, zające, wiewiórki.
3. Święty Zagajnik.
4. Potworki z 1 lvl niegroźne, uleczamy się tym co z nich leci.
5. Błyskawiczne i przyjemne.


1. 3 - 8.
2. Świerszcze, szerszenie, żuki.
3. Święty Zagajnik.
4. Potworki proste do pokonania wystarczy mieć zbroje i mieczyk.
5. Szybkie, różnorodne.


www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=215915 - opis wioski startowej.
emargo.pl/quest_list.php?filtr=start_p - questy z wioski startowej.Spotkanie innych profesji - lokacje pod miastami.


1. 7 - 11.
2. Jelenie, pancerniki, żmije.
3. Ithan, Zniszczone Opactwo (pod Ithan).
4. Potworki od 9 do 12 lvl. Można zbierać mięsa z jeleni i skóry, rogi pancerników i sprzedawać u Roana.
5. Bardzo dużo osób tu expi dlatego najlepiej grać wieczorami i rankami wtedy szybko osiągniemy wyższy lvl.


1. 10 - 16.
2. Wilki, niedźwiedzie.
3. Zniszczone Opactwo (pod Ithan), Stare ruiny (pod Torneg), Niedźwiedzi Uskok (Zniszczone Opactwo - Uroczysko - Niedźwiedzi Uskok).
4. Potworki te są często w grupach. Mają 13-22 lvl. Niby nie pozorne ale niedźwiadki potrafią czasem przyłożyć porządnego krytyka, który zabiera pół życia.
5. Ciągle blisko miasta, miksy na miejscu i niezbyt dużo doświadczenia do kolejnego lvla.


1. 14 - 18.
2. Nieumarli.
3. Zamek w Starych Ruinach (pod Torneg).
4. Nie mają grup, nie są agresywne, ani specjalnie trudne do pokonania.
5. Expowisko gęsto odwiedzane przez graczy, trudno się przebić. Jak nadarzy się czysty exp to można szybko wbić lvl.


1. 18 - 25.
2. Demony.
3. Siedziba maga - Eder.
4. Potworki z lvlami 22-26. Nie są zgrupowane i nie atakują same.
5. Bardzo dobry exp. Na szybkiej walce, jeśli nie ma zbyt dużo osób można spokojnie wbić 5 lvl w 2-3 godziny.


1. 23 - 28.
2. Zulusy.
3. Karka-han - Prastara Puszcza - Tygrysia Granica - Osada Zulusów.
4. Rozróżniamy tutaj dwa rodzaje zulusów: zwykłe i elity. Większość elit jest na mapce - Osada Zulusów. Jest to mapka czerwona czyli można dedać. Zulusy są czasem w grupach są też agresywne.
5. Exp leci tutaj średnio, ale na lootach można zarobić. Na redzie jest możliwość zyskania punktów honoru, lecz można zostać zdedanym nawet przez około 100lvl.


1. 25 - 31.
2. Gobliny.
3. Werbin - Las Goblinów - Morwowe Przejscie - Podmokła Dolina.
4. Same elity. Na grupach 2 i 3 osobowych można dostać nawet sporo expa, ale oczywiście największą zaletą są unikatowe looty. W Podmokłej Dolinie jest pierwsza e2. Radzę uważać na goblina Mistrz fechtunku. Jest to tancerz ostrzy z 35 lvl.
5. Expowisko nacierane przez graczy, jednak warto tam chodzić, może nie tylko ze względu na expa, ale także na zarobek.


Dalsze wędrówki paladyna - szerokie wody.


1. 30 - 40.
2. Ghule.
3. Eder - Fort Eder - Mokradła - Dolina Rozbójników - Wioska Ghuli - Zapomniany Grobowiec p1, p2, p3, p4..
4. Ghule maja 33-40 lvl. Można tu przyexpic bardzo szybko, niestety najwięcej doświadczenia zdobywa się na redzie. Ghule są pojedynczo, a także w grupach 2 osobowych. Grupa 3 osobowa znajduje się tylko na p3 i p4, można za nią dostać około 5k expa, co na ten lvl jest bardzo dobrym wynikiem.
5. Naprawdę dobry exp. Jednak dedacze mają największy udział w zniechęcaniu graczy do chodzenia tutaj, ponieważ z Eder idzie się kawałek.


1. 33 - 40.
2. Gnomy, krokodyle.
3. Mythar-Złowrogie Bagna.
4. Potworki pojedyncze, choć gnomy są agresywne ( atakują same ). Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że chyba nigdy na nich nie padłem wiec nie są zbyt dobre.
5. Trzeba mieć cierpliwość, i wtedy można tu spokojnie dobrze expic.


1. 35 - 43
2. Orki
3. Ithan - Zniszczone Opactwo - Zburzona Twierdza - Nawiedzony jar
4. Orki zazwyczaj pojedyncze, w nielicznych tylko grupach. Najlepszy exp idzie w grotach ( Stare Wyrobisko, Świszcząca Grota ) ponieważ w otwartej lokacji zwykle wszystko jest wybite. Uważajcie na Orka z 46 lvl bo potrafi mocno uderzyć zwłaszcza, kiedy jest ich 2 w grupie.
5. Przepełnione expowisko, dobre praktycznie tylko nocami. Exp leci bardzo dobry, ale gracze oblegają to miejsce.


1. 38 - 48
2. Bazyliszki
3. Werbin - Brama Północy - Góry Zrębowe - Zachodnie Rozdroża - Kanion Straceńców - Krasowa Pieczara p1 - Krasowa Pieczara p3 - Kanion Straceńców ( na górze ) - Pieczara Szaleńców p1, p2, p3, p4
4. Potworki bez grup maja 46, 50 i 53 lvl. Purpurowe bazyliszki ( 53lvl ) są tylko na p4. Najlepiej pokonuje się je na szybkiej walce, a ponieważ jest ich dużo można tu zakomicie expic.
5. Bardzo ładny exp. Minusem jest długa droga, lecz plusem to, że mniej graczy tu dociera.


1. 42 - 50
2. Harpie, Harpie złote, Grzechotniki, Kobry, Orły, Tygrysy, Galarety, Olbrzymy.
3. Ithan - Zniszczone Opactwo - Zburzona Twierdza - Nawiedzony Jar - Mroczny Przesmyk - Zapomniany szlak
4. Potworki pojedyncze. Jest ich wiele i najlepiej expi się na szybkiej walce. Oprócz otwartych lokacji są jeszcze 2 jaskinie: Kamienna Jaskinia i Mokra Grota.
5. Expowisko bardzo dobre i szybkie lecz niestety związane z dedaczami. Można zostać zdedanym przez stojących na elicie, przez podążających do Andarum, a także przez " dedaczy hobbystów ".


1. 52 - 62
2. Koboldy
3. Nithal - Podgrodzie Nithal - Nizina Wieśniaków - Lazurowa Grota p1, p2, p3 lub Eder - Gościniec Bardów - Nizina Wieśniaków - Lazurowa Grota p1...
4. Potworki, które nigdy nie są pojedyncze. Występują w grupach 2, 3, 4, 5 i 6 osobowych. Na p3 można spotkać największa grupę 6-osobową, za która dostaniecie około 30k expa. Radzę uważać na kobolda łucznika, który posiada dużą ilość trucizny i kiedy jest ich 2-4 w grupie, szybko mogą tą trucizną zabić ( nawet paladyna ). Przydaje się tutaj odporność na truciznę.
5. Exp wyśmienity. Zabijając wszystkie grupy, na wszystkich piętrach kilka razy, szybko osiągamy kolejny lvl. Oczywiście muszą być tez jakieś minusy, i są, rzadko zdarza się, żeby expowisko było nie zatłoczone.


1. 50 - 68
2. Gnole, odyńce i lochy.
3. Ithan - Zniszczone Opactwo - Uroczysko - Niedźwiedzi Uskok - Wioska Pszczelarzy - Dom Jofusa - przez piwnicę - i kolejne przejścia( są tylko jedne do wyboru )- Radosna Polana - Wioska Gnoli
4. Na mapce Radosna Polana głownie są lochy, odyńce i Gnole zwykłe. Natomiast w Wiosce Gnoli są już Gnole elity, ale niestety jest to mapka czerwona. Exp jest przyzwoity, chociaż na ten lvl są zdecydowanie szybsze expowiska. Zaletą jest to, że można lootnąć uni, czy nabić punkty honoru.
5. Expowisko niezbyt dobre dla kogoś kto chce szybko wbijać lvle, ale bardzo dobre na zarobek. Na elity przychodzą tu często 70-78lvl.

emargo.pl/quest_list.php?filtr=hq - dla zainteresowanych Hero Questem.

1. 60 - 75.
2. Galarety pąsowe i cytrusowe.
3. Mythar - Złowrogie Bagna - Las Dziwów - Liściaste Rozstaje - Sosnowe Odludzie - Jaskinia Flamdowa p1 - Jaskinia Flamdowa p3 - Prastara kopalnie Eroch p4.
4. Potworki, na które idziemy zaraz po skończeniu Hero Questa. Galarety najczęściej są zgrupowane po 2, są także pojedyncze i dwie grupy 3-osobowe. Ze zwykłym eq z HQ na 60-65 lvl, radziłbym nie porywać się na grupę 3-osobową, bo są marne szanse. Z galaret lecą ciała w słoikach,które możemy sprzedawać u Serdiusza w Tuzmer za przyzwoitą cenę. U niego także można oczyścić unikaty, które dostajemy z galaret po walce.
5. Expowisko świetne zwłaszcza z dobrym eq, można chodzić bezustannie dookoła bardzo dużej mapki, a galarety ciągle będą nam się respić. Jeśli nie ma innych graczy, można wbić 5 lvl w 1 dzień nawet jeśli nie jest się mistrzem expa.


1. 60 - 70.
2. Jaskiniowe tolloki.
3. Mythar - Złowrogie Bagna - Las Dziwów - Gliniana Pieczara p1 - p2 - p3
4. Potworków w pieczarach nie jest bardzo dużo i expem nie "najemy się" tak jak na galaretach czy demiliszach. Tolloki są elitami, ale unikaty nie są zbyt cenne - więcej zarabiamy na śmieciach. Na p2 i p3 jest sporo grup i tam najlepszy exp.
5. Tak jak powiedział jeden z graczy "Przychodzą tutaj ci, którzy wolą stracić te pół godziny więcej, ale trochę więcej zarobić To najlepsze co może opisać to expowisko.


1. 63 - 78.
2. Wermonty z demiliszami.
3. Droga taka sama jak na galarety, z tym że w Sosnowym odludziu idziemy do Rachminowej Jaskini p3. Moje pisanie pewnie minęło by się z celem, ponieważ pewnie nie zrozumielibyście mnie,więc tutaj macie to rozrysowane graficznie: img21.imageshack.us/f/nowemapki.jpg/.
4. Głównymi potworkami tutaj są demilisze. Wermonty towarzyszą im tylko w niektórych grupach. Grupy są od 2 do 6 osób. Demilisze są magami i paladynowi wielkiej krzywdy nie robią. Większe szkody mogą zrobić wermonty, jeden z nich ma nawet truciznę. Lecą z nich śmieci,które można sprzedawać u NPC i trochę zarobić.
5. Exp wyśmienity. W 2 godziny można tu wbić około 3-4lvli, oczywiście jeśli nie ma więcej niż 2 osób. Polecam ten exp bardzo, mimo że trzeba pokonać długą drogę.


1. 70 - 85.
2. Magazynierzy, mnisi.
3. Ithan - Zniszczone Opactwo - Zburzona Twierdza - Nawiedzony Jar - Mroczny Przesmyk - Zapomniany Szlak - Kamienna Jaskinia - Kamienna Jaskinia p2 - Andarum Iliami - Świątynia Andarum - Prawe lub lewe zejście Świątyni - Podziemia Świątyni Andarum - Magazyn Świątyni - Magazyn Świątyni p2 - Biblioteka Andarum
4. Potworki są elitami. W większości pojedyncze, nieliczne 2 i 3 osobowe grupy. Uwaga na magazynierów 83 lvl tancerze ostrzy bo mają dobre krytyki. Mnisi są w bibliotece, do której klucz trzeba wylootać na zarządcy magazynu.
5. Expowisko jak twierdzą gracze dość dobre, ale co z tego jeśli przechodzi tamtędy przynajmniej jeden gracz 90+ lvl co 3 minuty. Trudno jest uciekać i dlatego nie ma tam zbyt duzo expiących.


1. 75 - 86.
2. Minotaury.
3. Nithal - Podgrodzie Nithal - Nizina Wieśniaków - Pieczara Czaszek - Labirynt Wyklętych p1, p2 i p3
4. Minotaury począwszy od Labiryntu p1, przez p2, do p3 są w coraz większych grupach. Na p3 są po 3 i 4 także można po jednym przejściu mapki nabić sporo doświadczenia. Minosy od 80 lvl już nawet z przeciętnym eq nie zabierają dużo życia, ale wcześniej przy pechu potrafią nawet zabić.
5. Bardzo dobre expowiko. Najlepsze jest p3 tutaj sam dobiłem już 7 lvli i nie narzekam wcale, mimo iż jest to red.


1. 82 - 95
2. Korredy.
3. Nithal - Winnica Meflakasti:
a) - Magazin win p1 - p2 - p3
b) - Zielona grota p1 - p2 - p3
4. Korredy występują w Winnicy w 2 jaskiniach. Dzięki temu gracze mogą podzielić się expem. Grupy nie są tak duże jak na Minotaurach, ale jest więcej grot z potworkami, dzięki czemu exp jest równie dobry. Jeżeli chodzi o korreda elitę nie bójcie się nie jest dużo lepszy od pozostałych.
5. Kolejne bardzo fajne expowisko nieopodal Nithal. Ja osobiście uważam, że wystarczy oddać się tylko expieniu i można bić 3-5 lvl dziennie, ale to tylko dla wytrwałych.


1. 85 - 100
2. Impy.
3. Mythar - Złowrogie Bagna - Las Dziwów - Liściaste Rozstaje - Sosnowe Odludzie - Podziemne Rozpadliny p2 - Podziemne rozpadliny p3 - Podziemne Rozpadliny p4 i wszystkie kolejne kopalnie jest ich bez liku. img21.imageshack.us/img21/117/nowemapki.jpg - ta mapka wam pomoże najlepiej.
4. Impy występują w wielu jaskiniach dzięki temu gracze mogą podzielić się expem. Potworków jest dużo, a co najważniejsze występują w grupkach, dzięki czemu exp jest wyśmienity. Potwory Imp i Imp demon ognia to magowie i mogą zrobić nam spore szkody. Ogólnie można zająć sobie 2 jaskinie chodzić w nich na zmianę i mamy brylantowo.
5. Bardzo dobre expowisko. Chwalę je podobnie jak inni gracze, którzy je znają. Większość mapek jest czerwonych, więc można dedać, ale i być zdedanym.


1. 92 - 110
2. Niedźwiedziołaki, włochacze.
3. Tutaj 100% drogą jest zwój do Andarum Iliami - Skały Mroźnych Śpiewów - Firnowa Grota p1 i p2. lub Lodowa Wyrwa p1, p1 sala 2, p2, sala lodowych Iglic.
4. Sam zdziwiłem się, gdy pierwszy raz tu przyszedłem. Exp jest niewiarygodnie dobry. Jeszcze kilka tygodni temu było tam mało osób, teraz niestety jest to bardziej zaludnione miejsce.
Największa grupa występuje w p1 sala 2, można dostać za nią ponad 50k expa.
5. Od 95 lvl można wbijać tu 2-4lvle dziennie na normalnym wyczerpaniu i bez bólów ręki. Jest to co prawda red ale wiele jaskiń umożliwia dzielenie się expem. Exp jest świetny i większośc ludzi wybiera go zamiast piratów.


1. 100 - 115.
2. Piraci.
3.Tuzmer - Port Tuzmer - Latarniane Wybrzeże - Korsarska Nora s1, s2, s3, s4, Ukryta Grota Morskich Diabłów - Arsenał,.
4. Na tych potworkach się bardzo szybko expi występują one prawie zawsze w grupie po 2,3 a nawet 4 piratach. Jest tam dużo poziomów więc szybko można wbić lvl. Lootają tu także śmieci i można nabić ph.
5. Są tu 2 oddzielne korytarze jaskiń. Jedna z nich jest zielona (brak pvp), a druga czerwona( możliwość pvp) dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Wielu chwali sobie ten exp i miło go wspomina.


Komentarze

Pozostałe artykuły

 • Wywiad z Mezoarem sar Selu

  Profil: www.margonem.pl/?task=profile&id=224420 Hacku: Witaj! Dziękuję, że zgodziłeś się na udzi...

 • Wywiad z Darazatem

  Wywiad z Darazatem lipko111: Dziękuję, że zgodziłeś się na przeprowadzenie wywiadu, jak się z tym c...

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania