Odnajdź skarb Bliznogębego

Informacje:

Nagrody:

 • Doświadczenie: 2.2m
 • Złoto: 5m
 • PH: 100
 • Denary: 0

Powiązane przedmioty

Powiązane potwory

Brak

Powiązani NPC

Dodaj odnośniki
Ten quest posiada kilka opisów. Wybierz jeden z poniższych. Napisz własny opis!

Opis

Autor: Zea

Początek w magazynie rybnym u pirata Simona - na początek ciut od nas pobiera - udaj się do Sir Glusmoronka, wypytaj go o mapę skarbu pirata - 1k pobiera na początek – a jak potargujemy to mamy mapę za 900k - podążaj za wskazówkami zamieszczonymi na mapie (szukamy na mapce Wioska Rybacka) – dostaniemy 700 złota i kartkę - wróć do Glusmoronka i dowiedz się, o co chodzi ze skarbem – odda 70% czyli 700k (czyli wcześniej ciut się targując nieco zyskujemy) - odnajdź handlarkę i porozmawiaj z nią - handlarka Samira – za 1k da koniczynę - poszukaj starszego pana z miasta – Dziadek Jeżyk - porozmawiaj z mężczyzną z portu, który według wskazówek dziadka Jeżyka zajmuje się zbieraniem muszelek (Poławiacz Tevan, przejście przez domek Zimpo) - porozmawiaj z kartografem Erkorem na temat mapy (domek zaraz po przejściu z Portu do Tuzmer po lewej) - znajdź sposób, aby się dostać do kufra, w którym kartograf trzyma mapy – no to bierzemy jego gosposię na spytki – po udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania dostaniemy kluczyk - użyj zdobytego klucza, by otworzyć kufer Erkora (w piwnicy) – dostaniemy mapę i notatki - oddaj gospodyni klucz do kufra, by nie nabrała podejrzeń - rozwiąż zagadkę mapy Bliznogębego. Postępuj według wskazówek zawartych w notatkach kartografa – zmierzamy do Nithal na Uniwersytet południowy – kierujemy się do bibliotekarki Mirutki - poszukaj jakiegoś studenta, który pomoże ci w rozszyfrowaniu wiadomości z mapy (jest zaraz na prawo) - sprawdź, czy żak rozszyfrował już zapiski (pobiera 25k przed i pobierze 25k po rozszyfrowaniu) - podejmij decyzję, czy warto ryzykować życie. Jeśli tak - znajdź w porcie kogoś kto udaje się na południe, jeśli nie - zwróć mapę gospodyni.

a) zwracamy mapę gospodyni - ? expa i 100 PH
b) idziemy do Bosmana Rębajły (Port Tuzmer, przy nabrzeżu) – za 10k zabiera nas na łajbę - zapytaj majtka, kiedy statek dotrze do celu - poczekaj, aż statek dopłynie na wyspę Bliznogębego (a chwilę to trwa z powodu sztormu) – trafiamy na mapkę Łysina Bliznogęby - zdobądź skarb Bliznogębego! Zabij umarlaków stojących na drodze – 2,2 mln expa, 5mln złota i Klepsydra czasu
PS. Jeśli zechcemy wrócić szalupą z Rębajłą ten poprosi o 10% znaleźnego – czyli 500k złota - ewentualnie używamy teleportu jeśli mamy lub ewentualnie numer dwa - mówimy, że nic nie znaleźliśmy i nic od nas nie weźmie .

Autor: Leanora

Questa zaczynamy u Pirata Simona, (Port Tuzmer -> Magazyn Rybny) zabierze nam kilka tysięcy monet. Następnie udajemy się Sir Glusmoronka (Port Tuzmer 20,18) i kupujemy od niego mapę za 1m lub jeżeli będziemy się z nim targować to za 900k. Dostajemy mapę, która prowadzi nas do x (Wioska Rybacka 4,4) kopiemy rękoma w tym miejscu, a gdy już będzie się ukazywała naszym oczom metalowa szkatułka, zaczynamy dwa razy szybciej kopać. Otwieramy szkatułkę uderzając w zamek kamieniem i dostajemy kartkę. Wracamy do Sir Glusmoronka, gdyż nas oszukał. Oddaje nam 700k. Następną osobą do której się udajemy jest Handlarka Samira (Port Tuzmer 77,26). Opowiada nam legendę skarbu Bliznogębego, za 1k da nam koniczynę. Teraz musimy odnaleźć starszego pana z miasta. Udajemy się do Dziadka Jeżyka (Tuzmer 78,17) i dowiadujemy się, że sprzedał mapę. Idziemy do Poławiacza Tevana (Port Tuzmer 7,61 przechodzimy przez Dom Zimpo), ale on także nie posiada mapy. Musimy porozmawiać z kartografem Erkorem na temat mapy (Tuzmer -> Dom Erkora p.1  10,8) niestety, ale nie chce nam dać mapy, w takim razie udajemy się do Gospodyni Demara (Dom Erkora 7,7), zadaje ona nam 3 pytania. 

Ile wyznaczonych terenów, opisanych na mapie, trzeba przejść, aby dostać się najkrótszą drogą z Ithan do Tuzmer? -18. 

Idąc na zachód od Eder do jakiego miasta trafimy? - Do Thuzal. (taką miałam opcję)

Dla jakiego mieszkańca Ithan sporządził pan niedawno mapę?  -Dla Barda Granta. 

Po odpowiedzeniu na pytania dostajemy kluczyk, z którym udajemy się do piwnicy, w celu otworzenia kufra. Zabieramy mapę z notatkami i oddajemy kluczyk gospodyni, aby nie nabrała podejrzeń. Teraz musimy rozwiązać zagadkę mapy postępując według wskazówek zawartych w notatkach kartografa. Udajemy się do Bibliotekarki Mirutki (Nithal -> Uniwersytet płd. 1,15), lecz ona nie pomoże nam rozszyfrować tego, więc udajemy się do Żaka Biavoli (jest zaraz obok po prawej), który zgadza nam się pomóc za 50k, czekamy. Tutaj mamy 2 opcje:

a) Zwracamy mapę gospodyni - ? expa i 100 PH.

lub

b) idziemy do Bosmana Rębajły (Port Tuzmer 81,50), płacimy mu 10k i zabiera nas na Podpokład, gdzie czekamy ok. 30minut. Trafiamy na mapkę Łysina Bliznogęby - musimy zdobyć skarb Bliznogębego. Wybijamy umarlaków i udajemy się do skarbu (Łysina Bliznogęby 33,11) po czym kończymy questa - 2,2 mln expa, 5mln złota i Klepsydra czasu.


Komentarze

 • 2017-01-08 gerlanwann

  quest mi zniknął czy byłą opcja że mogłem go spalić?
  Nadal mam item questowy.Kedi przyszedłem do bosmana nie miałem opcji by z płynąć

 • 2015-12-05 wtspro

  Dlaczego tak długo się czeka około 1h

 • 2015-09-04 Dortmis

  Odpowiedzi do pytań:
  1. 18
  2. Thuzal
  3. Barda Granta

  Nagroda za wykonanie q:

  Otrzymano 2.3m punktów doświadczenia

  Otrzymano 5m złotych monet

  Otrzymano nowy przedmiot (klepsydra czasu x15)

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania