Odnajdź syrenę w której zakochał się Posępny Syreneusz

Informacje:

Nagrody:

 • Doświadczenie: 5.6m
 • Złoto: 0
 • PH: 0
 • Denary: 0

Powiązane przedmioty

Powiązane potwory

Brak

Powiązani NPC

Brak
Dodaj odnośniki
Ten quest posiada kilka opisów. Wybierz jeden z poniższych. Napisz własny opis!

Opis

Autor: Zea

Zaczynamy quest u Posępnego Syrenusza. Następnie do jakiegoś marynarza by dowiedzieć się coś na temat syren. Jest to Marynarz Parmin, ten jednak nie wie za dużo na temat syren i poleca nam się udać do Marynarza Typolisa [Port Tuzmer 46,25] by dowiedzieć się więc, mówi nam żeby zdobyć zatyczki by nie usłyszeć śpiewu syren. Więc udajemy się do Sierocińca, wchodzimy tam i rozmawiamy z Opiekunką Vivianą Relbaun ona każe nam zdobyc 3 plastry miodu ze pszczół ze Sosnowego Odludzia, pszczoły są w jaskiniach. Zdobywamy plastry i wracamy do Opiekunki Viviana Relbauno i otrzymujemy zatyczki, wracamy do Syreneusza i mówimy o postępach w sprawie. Musimy znaleźć sposób by wytrzymać pod wodą kilka godzin więc idziemy do Serdiusza by zrobił amulet który pozwoli nam umożliwiający przebywanie pod wodą przez dłuższy czas. Idziemy do Serdiusza jest on w swoim doku.
Musimy znaleźć rozgwiazdę, którą znajdziemy na brzegach wokół Tuzmer. Jedna jest na Latarnim Wybrzeżu i zanosimy ją do Sinis jednak mówi nam że naszyjnik z rozgwiazdą to zły pomysł i sprzeda nam za 100 sztuk złota naszyjnik z muszli. Zanosimy go Serdiuszowi i musimy znaleźć :algi morskie [wypadają z np. krabów na wyspie Rem albo na Latarnim Wybrzeżu], muszla, sól morska, zanosimy składniki do alchemika i czekamy 20min. Wracamy do niego po 20min i płacimy 20 tysięcy i otrzymujemy naszyjnik. Idziemy do Syreneusza i informujemy go o zdobyciu naszyjnika. Ten każe nam poszukać wzdłuż wybrzeża dziwnego zjawiska są to bąbelki(!!zakładamy zatyczki i naszyjnik!!) i wybieramy pierwszą opcję w dialogu, przenosi nas na Wyspa Syrenich Pieśni i idziemy do syreny i wręczany jej butelkę, rozmawiamy ponownie i ściągamy zatyczki by usłyszeć co do nas mówi. Wracamy do Syreneusza , mówimy mu o odpowiedzi syreny, ten wpada w złość i zabiera nam naszyjnik i udajemy się do Raszpli Berkony prosić o pomoc. Ona każe nam zebrać: przepiórcze jajka, konika morskiego, rozmaryn, ser kozi, orchideę, kwiat wiśni i imbir. Zanosimy wszystkie składniki Raszpli i czekamy 20min. Otrzymujemy miksturę, zanosimy Syreneuszowi i podajemy mu ją.

Dodatkowo otrzymujemy Pierścień Syreneusza.

Autor: Blackmax

Zanim rozpoczniesz questa, przygotuj sobie kilka przydatnych teleportów i przedmiotów. Sugeruję przygotowanie: kilku tp do miasta, 1 tp do Mythar. Przedmioty: 3 plastry miodu z pszczół ze Sosnowego Odludzia. Opcjonalnie także: muszla, sól morska, algi morskie (punkt 7), przepiórcze jajka, konik morski, rozmaryn, ser kozi, orchidea, kwiat wiśni i imbir (punkty 14 i 15).

1. Questa zaczynamy u Posępnego Syrenusza w Latarnianym Wybrzeżu (67,57)

2. Idziemy do Marynarza Parmina w Porcie Tuzmer (8,35), a potem do Marynarza Typolisa na kordach (45,26)

3. Następnie idziemy do Opiekunki Viviany Relbaun w Sierocińcu w Porcie Tuzmer (7,9) i dajemy jej 3 plastry miodu z pszczół ze Sosnowego Odludzia

4. Z zatyczkami do uszu wracamy do Syreneusza, a ten wysyła nas do Alchemika Seridiusza, jest w swoim domu w Tuzmer (57,15)

5. Idziemy następnie poszukać rozgwiazdy, są one na brzegach wokół Tuzmer (najbliżej Wioska Rybacka 8,63)

6. Rozgwiazdę zanosimy Sinis w Porcie Tuzmer (15,8) i otrzymujemy naszyjnik z muszli, który zanosimy do Alchemika Seridiusza

7. Idziemy teraz po muszlę (Tuzmer 92,50 lub okolice), sól morską (Tuzmer 92,61 lub okolice), oraz po algi morskie (lootają ze zwykłych krabów i elit, najlepiej iść na Wyspę Rem)

8. Ze wszystkim znowu idziemy do Alchemika Seridiusza i czekamy 20min

9. Po otrzymaniu amuletu idziemy do zleceniodawcy, czyli Syreneusza

10. Zakładamy amulet i zatyczki i szukamy dziwnego zjawiska, są to bąbelki na kordach 84,66 (pierwsza opcja dialogowa)

11. Rozmawiamy z Syreną wybierając pierwszy dialog, po rozmowie ściągamy zatyczki i gadamy ponownie

12. Wracamy do Syreneusza poprzez bąbelki, ten zabiera nam amulet

13. Udajemy się do Rapszli Berkony na Magradit (4,2) i ta prosi nas o: przepiórcze jajka, konika morskiego, rozmaryn, ser kozi, orchideę, kwiat wiśni i imbir

14. Przepórcze jajka - Godzia w Nizinie Wieśniaków (77,39), ser kozi - Wirsenna w Mythar (66,51), konik morski - Handlarz Alfred w Porcie Tuzmer (31,27), imbir - Handlarz Derek w Porcie Tuzmer (57,29)

15. Kwiat wiśnii - Mei Shang Lii Porcie Tuzmer (88,54), rozmaryn - Wioska Rybacka (20,4), orchidea - Magradit (3,21)

16. Zanosimy wszystko Rapszli i czekamy 20min

17. Otrzymujemy miksturę i zanosimy ją Syreneuszowi, kończąc tym questa

 

Otrzymujemy 5,8 mln expa i unikatowy Pierścień Syreneusza na 175lvl.


Komentarze

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania