Teleport do Tuzmer

Informacje:

 • Quest zleca:
 • Mapa: Tuzmer
 • Wymagany poziom: 60
 • Tagi: [Teleport]

Nagrody:

 • Doświadczenie: 340.7k
 • Złoto: 230k
 • PH: 55
 • Denary: 0

Powiązane przedmioty

Powiązane potwory

Brak

Powiązani NPC

Dodaj odnośniki
Ten quest posiada kilka opisów. Wybierz jeden z poniższych. Napisz własny opis!

Opis

Autor: Zea

Najpierw odszukaj astralny koncentrator (Trupia przełęcz, lewy dolny róg mapki - koniecznie należy "porozmawiać" ze skałą) - następnie zdobądź linę do wspinaczki - Gopis (jest w Porcie Tuzmer) sprzeda ci linę, za odrobinę złota i prawdziwą różę - spróbuj wspiąć się na skałę – piorun zniszczył koncentrator!! - poinformuj członka zakonu astralnego o swoim odkryciu – odnajdź osobę, która będzie potrafiła naprawić astralny koncentrator – będzie to osoba obsługująca teleport w Nithal - zdobądź odrobinę czystego srebra na wykonanie zębatek (odgórnie zabroniono mówić gdzie to jest - no ale ruszyć głową można:) skąd to srebro mogłoby być? no np. nie z bagien itd.) - zanieś srebro do Gloika - zdobądź dwa kryształy z leśnych południc - zaczekaj, aż Gloik przygotuje dla ciebie przedmioty - napraw koncentrator [uwaga – Gloik mówi co włożyć najpierw – nie chcemy przecież czegoś zepsuć:)] - poinformuj członka zakonu o sukcesie - udaj się do Świątyni Czterech Bóstw, aby złożyć ofiarę – za 10k dostaniemy martwego koguta do złożenia w ofierze (w skrzyni powyżej) - poinformuj członka zakonu o pomyślnym wykonaniu zadania.

Dodatkowo otrzymamy Eliksir teleportacji.

Autor: kawasakunia

Questa zaczynamy dialogiem z członkiem Zakonu Planu Astralnego w Tuzmer.
Zleca nam zadanie aby poszukać koncentratora, gdyż jego linie są bardzo słabe.
Astralny koncentrator znajduję się w Trupiej Przełęczy w lewym dolnym rogu.
Idziemy, rozmawiamy ze stromą skałą lecz nie możemy dostać się do koncentratora bez liny.

Linę sprzeda nam Zarządca Gopis (Port Tuzmer 38,46), lecz on nie daje nic za darmo. Aby wejść w posiadanie liny musimy dać mu różę i trochę złota. Idziemy do koncentratora, próbujemy wspiąć się na skałę. Gdy nam się udaje, odkrywamy że koncentrator został zepsuty poprzez uderzenie pioruna. Musimy poinformować o tym Zakon Planu Astralnego w Tuzmer. Następnie musimy odnaleźć osobę która może to naprawić. Będzie to osoba obsługująca teleport w Nihal (Gloik 55,40). Prosi nas o czyste srebro na wykonanie zębatek. Zdobędziemy je od Starca Merakli (Starzec Merakli Ograbar-Dun 16,7)

*// [[http://emargo.pl/art.php?id=78 - Poradnik jak dojść do Ograbar-Dun]]

Srebro zanosimy do Gloika, on prosi nas o dwa kryształy południcy. Zdobyć je można oczywiście z Południc, następnie wracamy i oddajemy je mu po czym czekamy 5 minut. Po tym czasie dostajemy od niego Wzmocniony kryształ południcy oraz zębatkę. Idziemy do koncentratora i po kolei wkładamy potrzebne przedmioty (najpierw kamień, później zaś zębatkę). Wracamy do Tuzmer i informujemy Plan Astralny. Musimy iść do świątyni Czterech Bóstw aby złożyć ofiarę. Dajemy Kapłance Virgo 10k złota i w zamian otrzymujemy koguta. Dajemy go do kosza ofiarnego (15,10). Informujemy Zakon Planu Astralnego w Tuzmer o sukcesie.

Autor: serbion336

Zaczynamy questa u Członka Zakonu Planu Astralnego. Znajduje się on w Tuzmer na kordach 51,33. Następnie udajemy się na mapkę Trupia Przełęcz. W lewym dolnym rogu znajdziemy astralny koncentrator. Podchodzimy na kordy 3,85 (zabijamy salamandrę) i rozmawiamy ze skałą. Nie próbujemy się wspinać - zginiemy.
Idziemy do portu Tuzmer na kordy 38,46 i rozmawiamy z Gopisem. Za odrobinę złota i zwyczajną różę, która rośnie w Zniszczonym Opactwie sprzeda nam linę do wspinaczki.
Wspinamy się na skałę i gadamy z koncentratorem. Okazało się, że piorun zniszczył koncentrator. Informujemy o tym naszego zleceniodawcę (czyli po prostu członka Zakonu w Tuzmer).
Biegniemy do Gloika w Nithal na kordach 55,38. Trzeba nam czyste srebro aby zrobić zębatki - pędzimy do Ograbar-dun. Na dojście do Ograbar-dun są dwa sposoby. Dla leniwych - kupujemy kamyk za 8 SŁ. Lub od Mythar, przez następujące lokacje:

Mythar > Złowrogie Bagna > Las Dziwów > Liściaste Rozstaje > Sosnowe Odludzie > Rachminowa Jaskinia p.3 > Rachminowa Jaskinia p.4 > Rachminowa Jaskinia p.4 - przepaście > Wąski chodnik p.4 > Chodniki Erebeth p.4 - sala 1 > Chodniki Erebeth p.4 - sala 2 > Ograbar-dun.

Idziemy na kordy 17,7 do Starca Merakli. Za 5k złota sprzeda nam czyste srebro. Zanosimy sreberko do Gloika w Nithal.
Teraz musimy zdobyć 2 kryształy południc, jednak nie znajdziecie ich na aukcji, gdyż tego przedmiotu nie można wystawić na aukcję. Bijemy południce, bierzemy kryształy, oddajemy je Gloikowi i czekamy 10-15 min. aż ten zrobi zębatki. Gdy już je zrobi, idziemy pod nasz koncentrator i naprawiamy go wkładając najpierw zębatki, potem kryształ. 
Następnie udajemy się do członka Zakonu w celu poinformowania go o sukcesie. Ostatnia część zadania - pędzimy do Świątyni Czterech Bóstw w Nithal, aby złożyć ofiarę. Za 10k złota dostaniemy kogucika, którego składamy w skrzyni. 

Wracamy do zleceniodawcy i przyjmujemy nagrodę - 340k pkt. doświadczenia, 230k złota, 55 PH i Eliksir Teleportacji. :)

Autor: polishpokeplayer

Zaczynamy u członka Zakonu Planu Astralnego (Tuzmer 51,33)

Biegniemy sprawdzić, co jest nie tak z Koncentratorem (Trupia Przełęcz 3,79). Musimy wejść po skale.

Nie jesteśmy Alpiniatami więc musimy mieć linę, którą załatwimy od Gopisa (Port Tuzmer 38,46) za trochę drobniaków i różę.

Wracamy na skały i tym razem mamy dostęp do machiny. A niech to! Koncentrator trafił piorun!

Wracamy ze złą wiadomością do zakonu.

Gloik (Nithal 55,38) z chęcią naprawi maszynę, ale nie będzie biegał bo od tego jesteśmy my.

I tu pojawia się problem bo Merakli dawniej był w Ograbar-Dun, a teraz jak wiecie mamy Mirvenius-Adur, więc poszukajcie gdzieś tam :)

Ubijamy Południce i dropimy 2 kryształy.

Wracamy do Gloika i czekamy 5 minutek.

Wracamy naprawić grata (najpierw zębatki, potem kamyk).

Przekazujemy dobre wieści Zakonowi.

Ruszamy do Świątyni Czterech Bóstw w Nithal by kupić koguta od Virgo (19,25)

Wrzucamy biedne zwierze do kosza Ofiarnego.

Kończymy zadanie u Zakonnika.

Otrzymano 341k Expa!

Otrzymano 230k Złota!

Otrzymano 55 PH!

Otrzymano Eliksir Teleportacji!


Komentarze

 • 2017-05-17 Kiepek

  @Kawasakunia najpierw zębatki potem kamień :)

 • 2016-06-17 disqus_TLAfyHO5Jo

  https://www.youtube.com/wat... zapraszam jeżeli nie wiecie, skąd zdobyć srebro:)

 • 2016-05-31 rex

  z tym Ograbar-Dun były problemy :/

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania