Kowal Jaki chce stworzyć niezwykłą tarczę

Informacje:

Nagrody:

 • Doświadczenie: 973.9k
 • Złoto: 0
 • PH: 0
 • Denary: 0

Powiązane przedmioty

Powiązane potwory

Brak

Powiązani NPC

Brak
Dodaj odnośniki
Ten quest posiada kilka opisów. Wybierz jeden z poniższych. Napisz własny opis!

Opis

Autor: Zea

By dostać questa musimy porozmawiać z Jakim o produkcji tarcz, dojdziemy do momentu rozmowy o minotaurach. Kowal obiecuje wytworzenie nam tarczy za dostarczenie stali minotaurów. (Loota z rogogłowych)


(Jeśli przyniesiemy hero to nagroda będzie lepsza.) Gdy już wrócimy, krasnolud wysyła nas do Kowala Ziraka. (Margoria) Okazało się, że on przez przypadek spalił zapiski i wysyła nas do Aberyta. (Przedmieścia Karka-Han) Tu jednak nasza przygoda się nie kończy, mężczyzna proponuje nam zajrzeć do miejskiej biblioteki. Rozmawiamy z bibliotekarką Nemerą i czekamy ~5 minut aż znajdzie w katalogu właściwą książkę. Upomina nas jeszcze by księgę oddać po skorzystaniu. Z książką idziemy do Jakiego. Opowiadamy co się stało i dajemy księgę. A teraz na Alghule. A w grobowcu demona znajdziemy kości. (Możliwe, że każdy mam w innej trumnie .) Wracamy do krasnoluda. Teraz mamy moment decyzji czy dajemy heroiczną stal i dostajemy bardzo dobrą tarczę czy dajemy unikatową i dostajemy słabszą tarczę. Bez względu, którą wybraliśmy, musimy poczekać aż stal się przetopi. Potrwa to około 20 minut.

Dostajemy tarczę unikatową lub heroiczną, zależy od naszego wyboru.

Autor: Hante

 1. Udajemy się do kapitana Fork la Rusha (Port Tuzmer - 78,48) i płacimy mu trzysta tysięcy sztuk złota, aby dostać się na Ingotię, ew. używamy kamienia teleportującego. Zdobywamy stal minotaura (ew. kupujemy na aukcji, wtedy pomijamy ten krok), unikatową bądź heroiczną (przedmiot wypada z rogogłowych), jeśli nabędziemy tą drugą to dostaniemy lepszą nagrodę.
 2. Udajemy się do Kowala Jakiego (Ograbar-dun - 19,13) i rozmawiamy z nim o produkcji tarcz, krasnolud obiecuje nam wytworzenie tarczy, ale musimy dostarczyć mu stal minotaura. Wracamy (w zasadzie to tylko ponownie z nim rozmawiamy, gdyż posiadamy już stal) do niego ze stalą minotaura (na razie nie ma to znaczenia, jaką stal mu przynieśliśmy).
 3. Udajemy się do Kowala Ziraka (Kopalnia Margorii - 41,35) i rozmawiamy z nim o zapiskach Jakiego, okazuje się, że krasnolud niechcący upuścił rozżarzony metal na zapiski Jakiego, a one doszczętnie spłonęły. Decydujemy się wybrać się do zbrojmistrza z przedmieść Karka-han.
 4. Zbrojmistrzem tym jest Aberyt (Dom Aberyta - 4,8), rozmawiamy z nim o księgach, zapiskach, z których można się czegoś dowiedzieć na temat przetopów metali, mężczyzna odsyła nas do miejskiej biblioteki w Karka-han.
 5. Udajemy się do Bibliotekarki Nemery (Biblioteka miejska - 18,14) i rozmawiamy z nią o książkach dotyczących kowalstwa, a w szczególności obróbki metali i ich właściwości. Czekamy plus minus pięć minut, aż kobieta znajdzie odpowiednią księgę. Odczekujemy i pytamy, czy znalazła już coś. Otrzymujemy księgę obróbki metali.
 6. Zanosimy księgę Jakiemu i mówimy mu o dobrej i złej wiadomości. Udajemy się na drugi poziom Skalnego Cmentarzyska (to tam, gdzie są alghule) i przeszukujemy groby (może się zdarzyć tak, że znajdziemy kości demona w innej trumnie niż pozostali). Wracamy z nimi do Kowala Jakiego i wybieramy, z jakiej stali chcemy mieć tarczę (jeśli wybierzemy, że chcemy tarczę z mocnej stali to dostaniemy lepszą nagrodę). Podejmujemy decyzję i odczekujemy plus minus dwadzieścia minut. Pytamy, czy tarcza jest już gotowa i otrzymujemy naszą nagrodę.

Komentarze

 • 2016-03-13 PiksoKN

  Kości da trumna "Skalne cmentarzysko p.2 (1,34) Klikajcie "Przeszukuje dłuższą chwilę"

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania