Rozwiąż problem malejącej populacji Mahopteków

Informacje:

 • Quest zleca:
 • Mapa: Chantli
 • Wymagany poziom: 249
 • Tagi: [Dzienny]

Nagrody:

 • Doświadczenie: 2.7m
 • Złoto: 0
 • PH: 0
 • Denary: 0

Powiązane przedmioty

Powiązane potwory

Brak

Powiązani NPC

Brak
Dodaj odnośniki
Ten quest posiada kilka opisów. Wybierz jeden z poniższych. Napisz własny opis!

Opis

Autor: tymek115

Film przedstawiający przejście zadania:

Autor: tymek115

Zadanie zaczynamy u Aptlake w Chantli. Czekamy 5 minut i rozmawiamy z nią ponownie. Następnie udajemy się do Łanów Zbóż na lewo od Torneg w celu przygotowania kukły. Na początku rozmawiamy z Chłopem Warmekiem. Ten odsyła nas do Magazynu po kosę. Idziemy na piętro i w dialogu z kosą możemy albo ją podnieść albo wybrać drugą opcję „Przyglądam się słomie leżącej w paczkach.” i od razu zdobyć słomę kosztem 10 PH. Jeżeli zdecydujemy się na bardziej honorową wersję musimy wyjść z budynku i udać się na kordy 5,40. Tam trzeba skosić trochę zboża. Niezależnie od wybranej możliwości kolejnym krokiem w zadaniu jest zdobycie sznurka w celu obwiązania słomy. Udajemy się więc na kordy 41,30 do Wieśniaczki Parwi. W zamian za sznurek każe nam ona zanieść kanapki chłopom. Udajemy się kolejno do Chłopa Brambola (13,40), Chłopa Fantara (23, 45), Chłopa Harnana (9, 49) i Chłopa Warmeka (12, 42), po rozdaniu kanapek wracamy do Parwi. Z nowiutkim sznurkiem idziemy prosto do Mazteni na kordy 57,14. Ta szybciutko wiąże naszą słomę i powstaje kukła. Z nią udajemy się do Werbin aby pokryć ją ubraniem. Na początku musimy zdobyć skóry. Idziemy więc do Garbarz Herfoga (28, 68). Czekamy kolejne 5 minut aż w końcu je dostajemy. Teraz musimy poszukać kogoś kto zajmie się obszyciem naszej kukły. Idziemy więc na piętro do Domu Tafii i Jalena i rozmawiamy właśnie z Tafią. Po dłuższej rozmowie zgadza się ona to zrobić lecz każe nam pójść po swoje materiały do Broka. Idziemy więc do jego kamienicy w Nithal zabieramy własność Tafii i szybko do niej wracamy. Płacimy jeszcze 10k złota i dostajemy obszytą kukłę. Z nią udajemy się do Chantli do Aptlake. Rozmawiamy z nią i proponujemy aby zaczarować kukłę. Teleportujemy się zatem do miasta i idziemy do Thuzal. Tam rozmawiamy z Radagais’em. Ten zgadza się wykonać naszą prośbę. Czekamy 15 minut odbieramy już zaczarowaną kukłę i znów wracamy do Aptlake. Ta idzie porozmawiać z kapłanami i po 5 minutach stajemy przed ciężkim wyborem nagrody:

Złoto + punkty honoru
Złoto + denar
Doświadczenie + denar

Autor: Elthann

Quest rozpoczynamy u Aptlake znajdującej się w Chantli (Altepetl Mahoptekan, pierwsze Chantli po lewej stronie piramidy) na koordynatach 8,6. Rozmawiamy i czekamy ok. 3 minuty, po czym ponownie rozmawiamy z Aptlake. Mówi nam, że potrzebna będzie kukła, zatem wyruszamy w podróż do Łan Zbóż, do których wejście znajduje się na zachodniej stronie Torneg. Podchodzimy do Chłopa Warmka koszącego pszenicę na na koordynatach 13.41 , pytamy go skąd możemy wziąć słomę, a on wysyła nas do magazynu na piętro. Podchodzimy do kosy i mamy wybór, bierzemy kosę i samodzielnie kosimy słomę lub bierzemy słomę z paczek (pobiera 30 pkt punktów honoru). Następnie wyruszamy do Wieśniaczki Parwii (41.39) i pytamy czy nie ma rzemyka lub sznurka do związania słomy. Otrzymamy od niej koszyk z kanapkami i wyruszamy do pracujących chłopów. Wracamy do Parwii i otrzymujemy sznurek. Musimy odnaleźć kogoś, kto zwiąże nam kukłę, wyruszamy więc do Maztenii (57.13 , prawy górny róg mapy) i prosimy o związanie słomy. Idziemy do Werbin do Herfoga  (28,67) i pytamy o wilczą skórę do pokrycia kukły. Płacimy i czekamy ok. 5 minut, po czym odbieramy skóry i idziemy do Tafii z Werbin (domek na północy werbin tam gdzie kupujemy stroje). Płacimy i idziemy do Nithal do Krawca Broka (Kamienica w Nithal na południu). Odbieramy materiały i wracamy do Tafii. Musimy pokazać kukłę Aptlake, więc wyruszamy ponownie do Altepetlu Mahoptekan. Aptlake radzi nam żebyśmy znaleźli maga, który zaczaruje kukłę, aby ta ruszała się jak małe dziecko dla zmylenia bogów. Wyruszamy więc do Thuzal i rozmawiamy z Radagisem (stoi od razu po lewej stronie gdy wyjdziemy z Gildii Magów). Czekamy 3 minuty i odbieramy zaczarowaną kukłę, ponownie wracamy do zleceniodawczyni.  Rozmawiamy z nią i dostajemy nagrodę. 

Nagrodą jest Doświadczenie (14.1m i Denar) Doświadczenie (14.1m i PH) Punkty Honoru oraz Denar. (Ilość punktów honoru nieznana, ze względu iż osobiście zawsze wybieram opcję 1.


Komentarze

 • 2017-01-28 Dawid Kondratowicz

  "Wyglądasz mi na zmęczonego. Nie będę zatem obarczać Cię swoimi problemami"
  O co chodzi? Nie mogę rozpocząć questa ;/

×

Porównaj przedmioty Usuń przedmioty

 • Topór orka
  Topór strumienia posoki* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 837-1023
  Cios krytyczny +1%
  Siła +34
  Obniża SA przeciwnika o 0.25
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 60
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 26.6k
 • Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów
  Mocny miecz krasnoludów* unikat *Typ: Dwuręczne
  Atak: 1210-1479
  Siła +80
  SA +27%
  Wiąże po założeniu
  Wymagany poziom: 76
  Wymagana profesja Wojownik
  Wartość: 40.3k
+ Przeciągnij tutaj przedmioty do porównania